Kuzey Ege’de Bahar’ın kokusu

0
1040

Güneş kendini hissettirdiği doğa kendine geliyor yavaş yavaş… Doğa uyanıyor. Bu uyanışa her seferinde tanık olmak, onu ince ince izlemek görmek içime çoşku katıyor. Sabahları daha büyük yaşama sevinci ile yatağımdan fırlıyorum.

Bahar’ın bu uyanışı kısa sürer. Uyanışın ilk anlarında doğanın kokusu aynen yeni uyanmış bir bebeğin teni gibi eşsiz kokar. Taze yapraklar arasında açan rengarenk çiçekler doyumsuz manzaralar sunarlar. Doğanın bu enfes kokusu içinde uzun uzun dinler ve izleriz.. Biblo da önce dört ayağı ile oturur, gövdesini toprağa dayar, burnunu ıslatır ve gözlerini kapatarak doğayı dinler.

Ege’nin mavisi eşliğinde baharı karşılamak için Çanakkale Assos’a yönümüzü çeviriyoruz. Konaklayacağımız Teras otel’de yeri ise bir gün önceden ayırtıyorum. Telefondaki sesin samimiyetimi keyfimi arttırıyor..

Cuma akşamı varıyoruz.. Gece gece çok bir şey göremeden Mustafa Bey’in bizi misafirperver karşılamasıyla odamıza yerleşiyoruz.

Sabah yine ilk kalkan Biblo ve patileriyle balkon kapısını açmamı işaret ediyor. Balkondan içeri giren serin ve Ege Denizinin kokusu ile kendime geliyorum. Nuray’ın da kalkması çok uzun zaman almıyor.

Assos Terrace Otel

Kahvaltı öncesi çevreyi turluyor, doğanın burada çoktan uyandığını görüyoruz.

Assos, Terrace Otel Assos Terrace Otel

Kıyıya inip kahvaltı öncesi yürüyoruz. Biblo sahilde baharın sevinci ile koşturup duruyor. Terrace Otel’in adını hatırlamayacağım köpeği’de Biblo’nun peşine takılıyor.

Kuzey Ege

Her yerde rengarenk çiçekler.. Ayrılamıyoruz ama karnımız da açıktı. Bir kaç kare fotoğraf alıp otele geri dönüyoruz.

Assos Terrace Otel Assos Terrace Otel

Otel’in bahçesi o kadar zengin ki..Mustafa Abi’nin ve eşi Zeycan abla’nın özenle ve sevgileriyle yaptıklarını görmemek mümkün değil.

Bahçedeki fıstık ağaçlar da fıstık meyvelerini vermeye başlamışlar.

ANN_0567

Kahvaltı soframız Ege’nin lezzeti ile donanıyor..Aslına bakarsanız bu manzara bir ekmek peynir olsa da olur..

ANN_0518

Mustafa Abi ve eşi Zeycan abla oteli yönetiyor. Mustafa Abi’nin candan yaklaşımı ile kısa sürede kaynaşıyoruz. Bize sakız ağacını anlatıyor ve enfes sakız kokusu eşliğinde sakız topluyoruz.

Sakız Ağacı

ANN_0538

Ortam doğa ile bu kadar bütünleşik ki, otel civarından ayrılmıyoruz. Kimi zaman sahile iniyor, kimi zaman otel çevresinde mini geziler yapıyoruz.

Biblo halinde memnun, her ne kadar bir ara muhabbet kuşu ile kapışsa da…

ANN_0574 ANN_0601 IMG_0040

Pazar sabahı kahvaltımızı yine eşsiz Ege manzarısında yapıyoruz:

Assos Terrace Otel

Baharın renklerini, kokusunu doya doya içimize çeksek de bahara doymak sanırım çok da mümkün değil. Yine civarda mini turlar yapıp bu hafta sonu gezimizi noktalayarak evimize dönüyoruz.

Küçükkuyu Küçükkuyu Küçükkuyu

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here